Site icon Списание EXPRESS

Професор от Станфорд стигна до сензационно заключение за пандемията COVID-19

Водещи вирусолози и епидемиолози стигат до заключението, че официалната информация за коронавирус не е вярна. Джон Йоанидис, професор по вирусология, епидемиология и статистика в Станфордския университет, смята, че „събраните досега данни за това колко хора са заразени и как се развива епидемията са изключително ненадеждни“

Разпространението на вируса, казва Йоанидис, е „фиаско на доказателствата“. „Три месеца след избухването повечето страни, включително САЩ, не са в състояние да проверят голям брой хора и никоя държава няма надеждни данни за разпространението на вируса в представителна случайна извадка от общата популация. Това фиаско от доказателства създава огромно объркване по отношение на определянето на смъртността от COVID-19. Отчетената от Световната здравна организация (СЗО) смъртност от 3,4% е ужасяваща и безсмислена – пише ученият. Единственият път, когато цялото население е тествано, е круизният кораб Diamond Princess и пътниците му са поставени под карантина. При тези тестове смъртността е била 1,0%; те бяха предимно възрастни хора. Група френски лекари потвърдиха изчисленията на проф. Йоанидис, като заключиха, че леталността на COVID-19 не се различава значително от SARS, причинена от познати досега коронавируси. Проблемът с COVID-19 е „вероятно надценен“, според френските вирусолози, отбелязвайки, че в момента в света се разпространяват четири различни коронавируси, които са заразили, често безсимптомно, милиони хора, но които също имат ниска смъртност. Група американски и китайски вирусолози в статия, публикувана в най-уважаваното медицинско списание в света, Nature Medicine, представи данни за китайския град Ухан (провинция Хубей), където за първи път е записан COVID-19. Рискът от смърт в райони извън провинция Хубей е 0,85% и 1,2–1,4% за град Ухан, което корелира добре с данните на професор Йоанидис. Водещите вирусолози поставят под въпрос твърдението, че населението не придобива имунитет от COVID-19. Международният медицински портал BMJ, позовавайки се на проучвания на водещи международни учени, пише , че огромната част от коронавирусните инфекции не водят до симптоми. Серхио Романяни, професор по клинична имунология в Университета във Флоренция, казва, че повечето хора, заразени с коронавирус, не проявяват симптоми. Данните на Романяни се основават на проучване, проведено в напълно изолирано село с население от около три хиляди души в Северна Италия. Директорът на Центъра за доказателствена медицина в Оксфордския университет Карл Хенеган е уверен:

„Не може да има съмнение, че COVID-19 може да се разпространи много по-широко … Карантината (блокирането) обаче ще фалира всички нас и нашите потомци и е малко вероятно да я забавим или спрем разпространението на вируса, защото джинът вече е излязъл от бутилката. Професор Кнут Витковски категорично говори, който в продължение на 20 години оглавява катедрата по биостатистика и епидемиология в университета Рокфелер. Според него “повече от 90% от хората с положителен резултат от теста се справят без тежки симптоми, така че няма причина да се говори за “липсата на имунитет” сред населението.” Австрийските лекари са съгласни с него. Центърът за медицинска статистика на университета във Виена анализира данните за смъртността в Австрия за първото десетилетие на април и заключи, че кривата на смъртността от COVID-19 „приблизително съответства на „нормалната“ смъртност сред мъжете и жените в определени възрастови групи. “С други думи, повечето хора, които имат положителен тест за коронавируса, са умрели, както се казва, от старост. „Докладите за млади и здрави хора, починали от коронавирус, при по-внимателно разглеждане, се оказаха неверни“, заявиха представители на независимата швейцарска изследователска група Swiss Propaganda Research (SPR). Много от тези хора или не са умрели от COVID-19 , или са имали сериозни състояния (например, недиагностицирана левкемия). The Guardian и испанският портал Gool.com пишат за същото . От средата на април общата смъртност в САЩ и повечето европейски страни остава в обхвата на сериозните сезонни епидемии от ТОРС и грип. Що се отнася до много увеличилата се смъртност, например, в северната част на Италия, учените са склонни да се заключи, че причината за това – в замърсяването на въздуха и заразяването с Legionella (бактерии, които причиняват остра инфекция), както и ниското ниво на развитие и грижи за здравната система за възрастни хора, включително поради паника. Понастоящем наблюдаваното пренатоварване на здравните системи в САЩ, Великобритания, Испания и Италия не е необичайно. През 2018 г. болниците в Съединените щати бяха пълни с пациенти с общ вирусен грип; Алабама обяви извънредно положение (PE).

Планираните операции в местните болници бяха отменени, пациенти с други заболявания не бяха приети. Калифорния е обявена за “военна зона” с грип, третиран в прибързано поставени палатки. През същата 2018 г. отделенията за интензивно лечение в Милано бяха „напълно натъпкани” с грипни пациенти. През декември 2019 г. Националната здравна служба на Обединеното кралство постави допълнителни „временни легла“ в 52% от болниците си, за да се справи с притока на хора с грип. Повечето от тези болници са съхранили временните легла от миналата година. През ноември 2019 г. британските експерти предупредиха, че Националната здравна служба на Обединеното кралство не може да се справи със сезонния грип. В Испания грипът прелива болниците почти всяка година. През 2015 г. пациентите лежаха в коридорите. През март 2019 г. испанските болници бяха пълни над 200%. Откъде идват страхотните цифри на смъртта от коронавирус? Президентът на германския институт „Робърт Кох“ Лотар Уилър на пресконференция от 20 март заяви , че властите официално смятат коронавирусът за причината за смъртта на мъртвите с положителен резултат от теста в Германия, въпреки наличието на други заболявания. Фактът, че това е случай в Германия, бе потвърден от германския вирусолог Хендрик Стрик, позовавайки се на пример на 78-годишен мъж, който почина от сърдечна недостатъчност без най-малкото увреждане на белите дробове, но беше включен в статистиката за смъртта от коронавирус. “Официалните данни от лабораториите показват, че вирусът се разпространява много по-бавно, отколкото се твърди … Властите и правителството отказват да провеждат необходимите разследвания и” усложняват “информацията”, пишат германските медии. Но какво да кажем за предполагаемото експоненциалното увеличение на броя на коронавирусните инфекции? Факт е, че броят на тестовете в много страни нараства експоненциално. В повечето страни съотношението на положителните тестове към общия брой тестове е или постоянно (5-15%), или нараства много бавно. Швейцарският лекар Феликс Столкман предоставя подходящи данни за САЩ, Германия и Швейцария.

Позицията на водещи вирусолози беше подкрепена от СЗО. Противно на първоначалните си твърдения, в края на март СЗО определи , че няма данни за разпространение на вируса чрез въздушни капчици. А водещият немски вирусолог Хендрик Стрек не откри капки във въздуха или контактни пътища. Американският лекар Скот Дженсън, който е сенатор от щата Минесота, наскоро говори за причините за плашещата статистика на болестите. На 8 април той каза пред Fox News, че в смъртните свидетелства лекарите посочват COVID-19 като причина за смъртта, което според него е “пълна глупост”. Факт е, че американската застрахователна система Medicare плаща 13 хиляди долара за пациент с коронавирус и 39 хиляди долара, ако този пациент е свързан с механично вентилационно устройство. Йенсен каза, че е получил документ на 7 страници с инструкции, посочващи как да попълни смъртен акт с диагноза COVID-19 без лабораторен тест, потвърждаващ, че пациентът наистина е имал вируса.

Лекарят трябва да напише, че смъртта на пациента е настъпила, вероятно (вероятна) или вероятно (предполагаема) от коронавируса. Онези болници, които следват инструкциите, ще получат три пъти повече пари. Дженсън показа инструкции на живо. Независима швейцарска изследователска група, Swiss Propaganda Research, публикува специално разследване, отчитащо множество случаи на неподдържана драматизация на коронавирусната епидемия в световните медии. За епиграф към разследването им швейцарците поставят думите на Албер Камю: “Единственият начин да се справим с чумата е честността.”

Exit mobile version